10.09.2010 r. o godzinie 14:44 piscy strażacy brali udział w usunięciu miejscowego zagrożenia związanego z wypadkiem drogowym, do którego doszło na trasie Pisz - Kolno.

Wypadek miał miejsce  na prostym odcinku drogi. Samochód ciężarowy marki DAF, jadący od strony Pisza w kierunku miejscowości Kolno, z nieznanej przyczyny zjechał do przydrożnego rowu.

Strażacy zastali uszkodzony samochód ciężarowy, przewożący kostkę brukową, który leżał na prawym boku w przydrożnym rowie. Przed przybyciem zastępu straży pożarnej, kierujący (bez obrażeń) samodzielnie opuścił pojazd. W akcji trwającej ponad 1, 5 godziny udział brali: 1 zastęp z JRG PSP w sile 4 strażaków oraz policja.

Działania zastępów polegały na przeprowadzeniu rozpoznania, zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, zlokalizowaniu wycieku paliwa i oleju z pojazdu. Dalsze czynności polegały na uszczelnieniu zbiornika paliwa i zbiornika z olejem hydraulicznym, wyjęciu akumulatorów z pojazdu oraz usunięciu warstwy ziemi nasiąkniętej płynami eksploatacyjnymi, a także uszkodzonych elementów pojazdu z jezdni. W trakcie prowadzonych działań ruch odbywał się wahadłowo.

Przypuszczalna przyczyna zdarzenia to niezachowanie zasad ostrożności w ruchu drogowym. Czynności wyjaśniające okoliczności, w jakich doszło do wypadku, prowadzi miejscowa policja.

Przestrzegamy i apelujemy o rozwagę i zachowanie szczególnej ostrożności podczas jazdy w nieznanym terenie.

/tekst mł. kpt. Józef Baranowski, zdjęcia archiwum KP PSP w Piszu/