02.09.2010 r. o godzinie 22:49 do Powiatowego Stanowiska Kierowania PSP w Piszu wpłynęła telefoniczna informacja, o samochodzie osobowym  z zprzyczepką leżacym w przydroznym rowie  okolicy miejscowości Kociołek Szlachecki.

Strażacy wysłani na miejsce zastali uszkodzony samochód osobowy marki Renault  Kangoo leżący na dachu około 2 m od drogi w pobliskim rowie. Najprawdopodobniej, na skutek nagłego hamowania przed leżącym na drodze drzewem, które zostało powalone przez miejscowe bobry, przy mokrej nawierzchni doszło do zjechania pojazdu do pobliskiego rowu. Pojazdem tym podróżowała jedna osoba - kierowca. Przybyły na miejsce zespół pogotowia ratunkowego udzielił jej pomocy medycznej. Kierowca nie odniósł większych obrażeń.

W akcji trwającej ponad 1, 5 godziny udział brały: 1 zastęp z JRG PSP w Piszu w sile 4 ratowników, pogotowie ratunkowe, policja oraz pomoc drogowa. Działania zastępu polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, usunięciu powalonego drzewa tarasującego drogę, odłączeniu akumulatora w pojeździe, sprawdzeniu czy nie ma wycieku płynów eksploatacyjnych z pojazdu, a także pomocy przy wydobyciu pojazdu z rowu. Podczas prowadzenia działań ratowniczych ruch został wstrzymany całkowicie.  Utrudnienia w ruchu trwały około 40 minut. Uszkodzone zostały: dach pojazdu i boczne jego elementy. Czynności wyjaśniające okoliczności, w jakich doszło do wypadku, prowadzi miejscowa policja.

Apelujemy o ostrożność i zachowanie zdrowego rozsądku podczas jazdy w trudnych warunkach pogodowych, zwłaszcza w porze nocnej.

/tekst: mł. asp. Józef Baranowski z KP PSP w Piszu, zdjęcia archiwum: KP PSP w Piszu/