27 i 28 sierpnia 2010 r. w okolicach miejscowości Kraszewo i Miłogórze  doszło do kilku groźnych wypadków drogowych. W jednym z nich  śmierć poniósł młody mężczyzna.

27 sierpnia około godz. 13.20 w okolicy miejscowości Miłogórze droga krajowa nr 51 doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych Hondy Civic i Seata Inka. Pojazdami podróżowały łącznie trzy osoby, dwie wyszły z pojazdów o własnych siłach, jedna osoba nieprzytomna pozostała w uszkodzonym pojeździe. Strażacy, przy pomocy sprzętu specjalistycznego, wykonali dostęp do osoby poszkodowanej, zespół medyczny pogotowia ratunkowego przystąpił do reanimacji, która nie przyniosła skutku. Lekarz pogotowia ratunkowego stwierdził zgon 18.letniego pasażera jednego z pojazdów . Dwie pozostałe osoby poszkodowane w wypadku zostały zabrane przez karetkę na obserwację do szpitala w Lidzbarku Warmińskim.

Godzinę później, na tej samej trasie, kierujący pojazdem marki Opel Vectra stracił panowanie nad pojazdem na łuku drogi i kilkakrotnie dachował. Kierowca  ten miał więcej szczęścia, bowiem w następstwie zdarzenia nie doznał większych obrażeń i o własnych siłach opuścił rozbity pojazd.

Także 28 sierpnia br. w miejscowości Kraszewo, również na  drodze krajowej nr 51, kierowca ciągnika siodłowego z naczepą, przewożącyego około 20 ton mrożonego mięsa ,stracił panowanie nad pojazdem i na łuku drogi w okolicy przystanku autobusowego przewrócił się na bok. Na szczęście, w okolicy zatoczki autobusowej nie przebywały żadne osoby postronne. Ten kierowca także miał szczęście - nie odniósł żadnych obrażeń i o własnych siłach opuścił pojazd. Działania strażaków  polegały na pomocy w przeładunku mrożonego mięsa  do naczepy zastępczej, podstawionej przez właściciela firmy. Do pomocy w przeładunku zadysponowano także pluton żołnierzy. Po postawieniu pojazdu na koła, strażacy  uprzątnęli jezdnię i przywrócili ruch na trasie Lidzbark Warm - Olsztyn.

/tekst:  kpt. M. Pasławski; fot.: archiwum KP PSP Lidzbark Warm./