27.08.2010 r. o godzinie 14:20 piscy strażacy zostali wezwani do wypadku drogowyego, do którego doszło w Piszu przy ul. Gdańskiej.

Najprawdopodobniej na skutek niezachowania zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym podczas manewru wyprzedzania doszło do zderzenia dwóch samochodów – osobowego i dostawczego, którymi podróżowały 2 osoby (kierowcy pojazdów).

Strażacy zastali dwa uszkodzone samochody (osobowy i dostawczy) po zderzeniu czołowym; dostawczy stojący na poboczu lewej strony jezdni i samochód osobowy po prawej stronie. Przed przybyciem zastępów straży pożarnej osobom poszkodowanym pomocy medycznej udzielali ratownicy z zespołu ratownictwa medycznego. Kierowcę auta osobowego przewieziono na obserwację do szpitala w Piszu.

W akcji trwającej ponad 1 godzinę udział brały: 1 zastęp z JRG PSP w Piszu - łącznie 4 strażaków, karetka pogotowia ratunkowego oraz policja.

Działania zastępu polegały na zabezpieczeniu miejsca wypadku, odłączeniu akumulatorów w samochodach oraz usunięciu uszkodzonych elementów pojazdów i płynów poeksploatacyjnych z drogi, a także kierowaniu ruchem, który odbywał się wahadłowo w czasie prowadzonych działań.

W wyniku zderzenie uszkodzeniu uległy przednie i boczne elementy pojazdów, w tym: zderzaki, maski, chłodnice i inne elementy przodów samochodów. Przypuszczalna przyczyna zdarzenia to niezachowanie zasad ostrożności w ruchu drogowym. Czynności wyjaśniające okoliczności, w jakich doszło do wypadku, prowadzi miejscowa policja.

Przestrzegamy i apelujemy o rozwagę i zachowanie szczególnej ostrożności podczas jazdy w nieznanym terenie, zwłaszcza podczas trudnych warunków atmosferycznych -intensywnych opadów deszczu.

/tekst mł. kpt. Józef Baranowski, zdjęcia archiwum KP PSP w Piszu/