W poniedziałek, 16.08.2010r., o godz. 22.18, braniewscy strażacy otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym z udziałem pojazdu osobowego marki BMW.

Na miejsce wypadku zadysponowano zastęp GLBARt z JRG Braniewo oraz dwa zastępy OSP z terenu gminy Wilczęta /OSP Wilczęta oraz OSP Gładysze/. Do zdarzenia doszło na drodze wojewódzkiej 509 w miejscowości Gładysze, gmina Wilczęta.

Kierujący pojazdem  mężczyzna, po wyjściu z zakrętu, stracił panowanie na autem, które obróciło się, a następnie uderzyło tyłem w przydrożne drzewo. Autem podróżowały trzy osoby, które z ogólnymi potłuczeniami opuściły samodzielnie uszkodzony pojazd.  Poszkodowani zostali zabrani do szpitala przez przybyłe na miejsce wypadku trzy zespoły ratownictwa medycznego /Elbląg, Pasłęk, Młynary/. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli akumulator w uszkodzonym pojeździe, sprawdzili stan instalacji LPG, w którą wyposażony był pojazd /zakręcono zawór butli/ oraz czy nie ma wycieku oleju z wraku auta. Miejsce wypadku zostało oświetlone przy wykorzystaniu najaśnic z pojazdu ratowniczego JRG. Rozrzucone elementy konstrukcyjne pojazdu usunięto z drogi wojewódzkiej. Utrudnienia w ruchu na drodze wojewódzkiej trwały około 120 minut. Okoliczności wypadku wyjaśnia KPP w Braniewie.

/kpt. I. Ścibiorek/