Drukuj

W dniu 15.08.2010 r. około godziny 14:50,  z nieustalonej przyczyny, podczas manewru wyprzedzania , zderzyły się VW Golf i Peugeot 106.

W wyniku zderzenia, kierowca peugeota został uwięziony we wnętrzu pojazdu. Strażacy wykonali za pomocą urządzeń hydraulicznych dostęp do poszkodowanego, ewakuowali go z pojazdu i przekazali pogotowiu ratunkowemu. Poszkodowany został przetransportowany śmigłowcem ratowniczym do szpitala w Ełku.

W działaniach udział wzięły 3 zastępy strażaków, w tym OSP Świętajno, a także dwie karetki pogotowia ratunkowego i trzy radiowozy policji. Działania trwały prawie trzy godziny. Pośrednio ofiarą zdarzenia była jeszcze jedna osoba -  pracujący w polu rolnik, który był świadkiem wypadku. Czyścił on właśnie prasę do słomy. W momencie, kiedy cała jego uwaga skierowana była na wypadek,  pracująca maszyna wciągnęła rękę ofiary do swojego wnętrza. Wiele przytomności umysłu wykazał kierujący pojazdem uczestniczącym w wypadku, który mniej ucierpiał, gdyż  widząc co się dzieje szybko unieruchomił ciągnik i maszynę. Poszkodowany został odwieziony do szpitala przez przybyłe na miejsce zdarzenia pogotowie ratunkowe.

 

(tekt: bryg. Jan Mróz, foto: asp. Łukasz Grzymkowski)