W dniu 9 sierpnia, około godz. 11:40, doszło do groźnego wypadku na drodze wojewódzkiej 544 w okolicach miejscowości Kisiny, gmina Działdowo. Przypuszczalnie, na skutek wymuszenia pierwszeństwa przejazdu przez jednego z kierujących, doszło do czołowego zderzenia 2 samochodów osobowych marek Daewoo Nubira i Volkswagen Golf.

Kierowca innego samochodu marki Volksvegen Golf, na skutek gwałtownego hamowania, musiał zjechać na pobocze drogi. W momencie dojazdu strazaków na miejsce wypadku, rozbity samochód Daewoo Nubira znajdował się na poboczu jezdni. Samochodem tym podróżowało łącznie 5 osób. VW Golf stał w poprzek jezdni i tarasował drogę. W samochodach marki Volksvagen znajdowały się dzieci, a jedną z kierujących była kobieta w ciąży. Na miejsce zdarzenia dojechały dwa zespoły pogotowia ratunkowego. Po udzieleniu pomocy wszystkim poszkodowanym, trzech przewieziono do szpitala w Działdowie.

Działania strażaków polegały na udzieleniu wsparcia psychicznego dwójce dzieci podróżujących samochodami, zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, zabezpieczeniu pojazdów przed możliwością zapalenia oraz uprzątnięciu terenu akcji z pozostałości powypadkowych.

Zniszczone zostały przody obydwu pojazdów. Straty oszacowano wstępnie na około 8 tys. zł.

/oprac.: mł. bryg. Leszek Góralski - rzecznik prasowy KP PSP w Działdowie/