19 lipca 2010r. około godziny 8.30, w miejscowości Janów niedaleko Elbląga, na objazdowym odcinku remontowanej drogi krajowej nr 7, doszło do karambolu, w którym uczestniczyło pięć aut. Jedna osoba została poszkodowana i została zabrana do szpitala na obserwację. Droga przez kilkadziesiąt minut była całkowicie zablokowana. Utworzyły się kilkukilometrowe korki.

Samochód ciężarowy nie zachował bezpiecznej odległości i uderzył w tył skody fabii, to spowodowało efekt domina. Na szczęście większość osób uczestniczących w karambolu nie doznała obrażeń. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, usunięciu z drogi płynów eksploatacyjnych, które wyciekły z uszkodzonych aut oraz pomocy przy udrożnieniu drogi. Dokładne przyczyny zdarzenia wyjaśniają biegli.

/tekst i foto: kpt. Przemysław Siagło/