14 lipca, o godz. 13:57, w Bagienicach na prostym odcinku drogi doszło do wypadku z udziałem dwóch aut osobowych.

Przyczyną wypadku  było wymuszenie pierwszeństwa przez włączający się do ruchu samochód osobowy marki VW Passat, który wjechał wprost pod nadjeżdżającego VW Golfa. Na skutek zderzenia VW Passat wjechał do przydrożnego rowu. Akurat  na miejsce wypadku nadjechał, wracający z serwisu, samochód pożarniczy z OSP Wydminy. Natychmiast, drogą radiową,  informację o zdarzeniu przekazano PSP w Mrągowie. Stanowisko kierowania zadysponowało zastęp z JRG Mrągowo. Strażacy z OSP  na miejscu zastali 4 osoby poza pojazdami i jedną pasażerkę w samochodzie, który zaczynał się palić. Przystąpilido ewakuacji i gaszenia. Wszyscy poszkodowani zostali zabrani do szpitala  w Mrągowie.

/kpt. A. Prościo/