W dniu 7.07.2010r., o godzinie 22.35, braniewscy strażacy zostali poinformowani o wypadku drogowym z udziałem pojazdu osobowego marki Ford Focus oraz motocykla marki Suzuki Bandit.

Do wypadkudoszło na prostym odcinku drogi wojewódzkiej nr 507 /Braniewo ul. Kościuszki/.  Kierujący motocyklem uderzył w tył pojazdu osobowego, w wyniku czego motocykl przewrócił się i sunął kilkanaście metrów po drodze wojewódzkiej. Ranny motocyklista z licznymi obrażeniami /noga, miednica/znalazł się na pobliskim chodniku. Po udzieleniu pomocy medycznej na miejscu zdarzenia przez ratowników zespołu ratownictwa medycznego, poszkodowany został przewieziony do braniewskiego szpitala. Obecni na miejscu zdarzenia strażacy z JRG Braniewo zabezpieczyli miejsce wypadku, zneutralizowali wyciek oleju z uszkodzonego motocykla oraz usunęli rozrzucone elementy konstrukcyjne pojazdu. Utrudnienia w ruchu trwały około 90 minut. Okoliczności zdarzenia wyjaśnia KPP w Braniewie. W działaniach uczestniczył zastęp GLBARt z JRG Braniewo.

/kpt. I. Ścibiorek/