W późnych godzinach wieczornych 10 czerwca 2010 roku nad powiatem ełckim przeszła kolejna fala opadów połączonych z gwałtownymi burzami. Efektem tego były kolejne interwencje, strażaków. Do najpoważniejszej doszło w miejscowości Pisanica, gm. Kalinowo. Od wyładowania atmosferycznego zapalił się u budynek gospodarczy.

Około godziny 22.00 odebraliśmy zgłoszenie o pożarze budynku gospodarczego w kompleksowej zabudowie w gospodarstwie rolnym. Na miejsce zadysponowano łącznie 11 zastępów PSP i OSP, w sile 38 strażaków. Po dojeździe na miejsce pierwszych jednostek, przystąpiono do obrony sąsiadujących budynków zagrożonych przeniesieniem się na nie ognia. Sukcesywnie, z dojazdem pozostałych zastępów ,wprowadzano kolejne prądy wody na palące się poddasze stodoły. Budynek o wymiarach 32×15×9 m, o konstrukcji ścian murowanych, konstrukcja nośna dachu drewniana, dach kryty częściowo dachówką i blachą falistą. Osób poszkodowanych nie odnotowano, w budynku składowane było siano ze słomą i drobny sprzęt gospodarczy. Działania gaśnicze prowadzone były do wczesnych godzin porannych 11 czerwca.

/tekst i fot.: mł. kpt. Jarosław Pieszko/.