W środę 9 stycznia 2019 roku mrągowscy strażacy spotkali się z dziećmi z Oddziału Przedszkolnego oraz Szkoły Podstawowej w Bożem.

W czasie spotkaniu z dziećmi poruszono szereg zagadnień związanych z bezpieczeństwem; opowiedziano o numerach alarmowych 112 i 998, uczulono dzieci, co zrobić w przypadku wystąpienia niebezpiecznego zdarzenia także na zamarzniętym jeziorze, opowiadano o pracy i sprzęcie strażaka. Na koniec spotkań rozdano przedszkolakom strażackie kolorowanki i ulotki informacyjne ogólnopolskiej kampanii „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa” do przekazania rodzicom a uczniom przypomniano zasady bezpieczeństwa podczas ferii.

Spotkanie swoją tematyką wpisuje się w ogólnopolską kampanie prowadzoną przez Państwową Straż Pożarną „Bezpieczne ferie 2019”,  która ma na celu poprawę bezpieczeństwa i wzrost świadomości dzieci na zagrożenia. Omawiane tematy spotkały się z bardzo dużym zainteresowaniem.

Opracowanie: asp. Marcin Kordek, KP PSP w Mrągowie
Zdjęcia: mł.kpt. Jan Przybysz, asp. Marcin Kordek, KP PSP w Mrągowie