25 lipca, strażacy z komendy powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie gościli na terenie strażnicy dzieci z półkolonii „Sportowy Zawrót Głowy”. Wizyta młodzieży to doskonała forma aby przybliżyć tematykę bezpieczeństwa podczas pobytu nad wodą oraz zasad udzielania pierwszej pomocy. Dzieciaki mogły zapoznać się z technikami ratowania osób, które znajdują się w wodzie, zobaczyć sprzęt dedykowany do ratownictwa wodnego, którym dysponują braniewscy strażacy. Dodatkowo uczestnicy wizyty w Państwowej Straży Pożarnej mogli poznać uroki rzeki Pasłęki, korzystając z łodzi ratowniczej.  Na spotkaniu nie zabrakło również elementów związanych z zasadami udzielania pierwszej pomocy, zasad wzywania podmiotów ratowniczych i korzystania z numerów alarmowych. Spotkanie zorganizowano w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

Opracował – Foto: mł. bryg. Ireneusz Ścibiorek – oficer prasowy KP PSP w Braniewie