obraz01

W dniu 23 czerwca 2017 roku podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego 2016/2017 w Szkole Podstawowej w Pogorzeli nastąpiło wręczenie nagrody komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej za ogólnopolski konkurs plastyczny.

Jury dokonało wyboru 15 laureatów prac plastycznych nadesłanych na Konkurs Kalendarzowy pod hasłem „Przygody Iskierki i Płomyka”, który był skierowany do dzieci z klas I – III szkół podstawowych. Polegał on na zobrazowaniu historyjki zamieszczonej na drugiej stronie kalendarza plakatowego. Na konkurs nadesłano 1 916 prac plastycznych, a 238 zakwalifikowało się do ścisłego finału.

Wśród 15 laureatów konkursu znalazła się uczennica Szkoły Podstawowej w Pogorzeli Anastazja Warakomska, która wraz z mamą odebrała nagrodę z rąk komendanta powiatowego PSP w Gołdapi bryg. Krzysztofa Giedrojcia.

Anastazji, rodzicom, nauczycielom i dyrekcji szkoły gratulujemy osiągnięcia ogólnopolskiego sukcesu.

/tekst: st.kpt. Kamil Pawlukanis, zdjęcia: archiwum KP PSP w Gołdapi/