Strażacy z komendy powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie przeprowadzili cykl szkoleń realizowanych dla strażaków-ochotników z terenu powiatu braniewskiego w zakresie współpracy z lotniczym pogotowiem ratunkowym.

Strażacy zrealizowali część teoretycznego przygotowania w zakresie współpracy ze śmigłowcem HEMS. Uczestnicy zajęć zapoznali się z zasadami współpracy i dysponowania ZOZ SP LPR, nawiązywania łączności ze śmigłowcem HEMS, poznali zasady bezpieczeństwa podczas współpracy ze śmigłowcem oraz zasadami wyboru miejsc do lądowania zarówno w dzień jak i w nocy.

Szkolenie to również okazja aby omówić lądowiska LPR znajdujące się na terenie powiatu braniewskiego oraz praktycznie przećwiczyć wybór miejsca na lądowanie, zabezpieczenie lądowiska czy ustawienia pojazdów i strażaków w warunkach nocnych. Szkolenie stanowi pierwszy etap zajęć, które będą zakończone praktycznymi zajęciami ze śmigłowcem HEMS.

Tekst – Foto: mł. bryg. Ireneusz Ścibiorek – oficer prasowy KP PSP w Braniewie