17 kwietnia w ramach akcji " Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny ",    mł. ogn. Łukasz Radziwoniuk odwiedził dzieci w jednym z węgorzewskich przedszkoli.

Już od wielu lat wiosna to okres, w którym wyraźnie wzrasta ilość pożarów traw na łąkach, nieużytkach i poboczach dróg.

Bryg. Tomasz Ostrowski Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Ostródzie wyróżnił nagrodą pieniężną mł. kpt. Łukasza Zaniewskiego i mł. kpt. Damiana Ahmada.

We wtorek, 10 kwietnia w Starostwie Powiatowym w Braniewie odbyła się XVI powiatowa giełda szkół. Oprócz ofert edukacyjnych szkół, na giełdzie zaprezentowano sprzęt i pojazdy znajdujące się na wyposażeniu służb mundurowych działających na terenie powiatu braniewskiego.

6 kwietnia 2018 roku w sali konferencyjnej KP PSP w Mrągowie odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.