W dniu 15.10.2018 roku w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nidzicy odbyło się szkolenie oraz ćwiczenia w zakresie współpracy Państwowej Straży Pożarnej z Polską Spółką Gazownictwa podczas nagłych zdarzeń związanych z infrastrukturą gazową. W szkoleniu udział wzięły jednostki PSP z Nidzicy, Działdowa, Nowego Miasta Lubawskiego oraz Olsztyna.

Przez ostatnie miesiące dwudziestu ośmiu druhów zdobywało wiedzę teoretyczną w systemie e-learningowym z zakresu szkolenia podstawowego strażaków ratowników OSP.

W poniedziałek, 8 października 2018 r. uczniowie klas pierwszych i drugich szkoły podstawowej nr 1 w Iławie uczestniczyli w wykładzie na temat zasad bezpiecznego zachowania w przypadku wystąpienia zagrożeń oraz możliwościom ich zapobiegania. Podczas prelekcji dzieci mogły również zapoznać się z pracą strażaków oraz związanych z nią zagrożeniami.

2 października 2018 roku odbyła się uroczystość ślubowania strażaka Piotra Tyskiego. Świeżo upieczony strażak rozpoczął służbę w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Węgorzewie.

19 września 2018 roku klasa druga pożarnicza z Zespołu Szkół im. Macieja Rataja w Reszlu, wraz z opiekunem kpt. Sławomirem Siwkiem, brała udział w zajęciach z zakresu edukacji pożarniczej na terenie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mrągowie.