W dniu 23 kwietnia 2018 r. w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Nidzicy odbyły się Eliminacje Wojewódzkie XLI edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt. „Młodzież Zapobiega Pożarom”. W Eliminacjach wzięło udział 56 uczestników z 19 powiatów województwa warmińsko – mazurskiego. Organizatorem Eliminacji Wojewódzkich byli: Związek Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej Zarząd Oddziału Wojewódzkiego Województwa Warmińsko – Mazurskiego, Komenda Wojewódzka PSP w Olsztynie  oraz Komenda Powiatowa PSP w Nidzicy.

17 kwietnia w ramach akcji " Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny ",    mł. ogn. Łukasz Radziwoniuk odwiedził dzieci w jednym z węgorzewskich przedszkoli.

Już od wielu lat wiosna to okres, w którym wyraźnie wzrasta ilość pożarów traw na łąkach, nieużytkach i poboczach dróg.

Bryg. Tomasz Ostrowski Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Ostródzie wyróżnił nagrodą pieniężną mł. kpt. Łukasza Zaniewskiego i mł. kpt. Damiana Ahmada.

We wtorek, 10 kwietnia w Starostwie Powiatowym w Braniewie odbyła się XVI powiatowa giełda szkół. Oprócz ofert edukacyjnych szkół, na giełdzie zaprezentowano sprzęt i pojazdy znajdujące się na wyposażeniu służb mundurowych działających na terenie powiatu braniewskiego.