18 października 2018 r., KP PSP w Piszu gościła ośmioklasistów z Zespołu Szkół Katolickich im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Piszu.

18 października strażacy z KP PSP w Mrągowie uczestniczyli w dwóch praktycznych sprawdzeniach warunków ewakuacji w obiektach edukacyjnych na terenie miasta.

17 października br. grupa przedszkolaków z oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej w Chruścielu odwiedziła strażaków z komendy powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie.

Strażacy ochotnicy  jednostek OSP z terenu gminy Lubawa otrzymali 17 października podczas posiedzenia Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Lubawie specjalistyczny sprzęt za prawie 70 tys. złotych.

13 października br. w Pieniężnie odbyło się uroczyste przekazanie strażakom-ochotnikom nowego pojazdu ratowniczego oraz sprzętu zakupionego ze środków Ministerstwa Sprawiedliwości.