Kilka minut po godzinie 12.00 w dniu 02.04.2010 r. braniewscy strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze w budynku administracyjnym Miejskiego Ośrodka Sportu w Braniewie przy ulicy Moniuszki. Pożar, to scenariusz ćwiczeń przygotowanych dla strażaków przez kierownictwo JRG. Całość obserwowana była przez Komendanta Powiatowego PSP w Braniewie - kpt. Władysława Szczepanowicza. Na miejsce zadysponowano 3 zastępy z KP PSP w Braniewie /GCBA 5/24, SHD 25, SLOp/. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia okazało się, że pożar obejmuje jedno z pomieszczeń na kondygnacji I stanowiąc zagrożenie dla konstrukcji drewnianego poddasza obiektu. Silne zadymienie oraz brak informacji o osobach poszkodowanych stanowiły poważne utrudnienie dla ratowników. Dowódca zmiany służbowej nr I nakazał wprowadzenie prądu gaśniczego wody w natarciu do wnętrza palącego się pomieszczenia oraz dodatkowo podanie prądu gaśniczego z DWP16 zastępu SHD25. Pozostali ratownicy przystąpili do przeszukiwania zadymionych pomieszczeń kondygnacji I oraz poddasza. W trakcie przeszukiwania ratownicy odnaleźli jednego z pracowników MOS. Osoba poszkodowana została wydobyta na zewnątrz, a następnie, po zabezpieczeniu medycznym, została przekazana zespołowi pogotowia ratunkowego /aplikacyjnie/. To kolejne ćwiczenia realizowane przez kierownictwo KP PSP w Braniewie dla strażaków PSP, w których szczególny nacisk kładziony jest na zachowanie zasad BHP oraz skuteczność działań ratowniczych. /kpt. I. Ścibiorek/.