W dniach 17–19 marca strażacy z Ełku ćwiczyli podejmowanie i udzielanie pomocy osobom, pod którymi załamała się tafla lodowa. Ćwiczenia przeprowadzono na Jeziorze Ełckim. W ćwiczeniach wzięli udział strażacy zmianowi, a także słuchacze drugiego roku studium medycznego w Ełku (kierunek: ratownik medyczny), którzy odbywają praktyczną naukę zawodu w naszej komendzie. Strażacy, zabezpieczeni przed utratą ciepła i wpadnięciem pod lód, wykorzystując sanie lodowe docierali do przytomnego wędkarza, pod którym załamał się lód, i który nie mógł samodzielnie wydostać się na powierzchnię. Po dotarciu, podjęciu i ewakuacji na brzeg, poszkodowanego przekazywano przyszłym ratownikom medycznym, w celu udzielenia profesjonalnej pomocy medycznej środkami dostępnymi na miejscu akcji. Dla strażaków był to kolejny sprawdzian umiejętności w tego typu działaniach, dla przyszłych ratowników medycznych - próbą przed prawdziwymi zdarzeniami, do których mogą być wzywani w czasie wykonywania zawodu. /tekst i foto: asp. Jarosław Pieszko/.