W dniach 15-17 lutego br. na terenie poligonu wodnego Komendy Wojewódzkiej PSP w Olsztynie /w Rybakach, koło Stawigudy/ odbyły się ćwiczenia specjalistycznych grup ratownictwa wodno-nurkowego woj. warmińsko-mazurskiego. Do udziału w ćwiczeniach zaprosiliśmy zaprzyjaźnioną grupę nurkową z JRG PSP Augustów oraz zespół ratowniczy z KM Policji w Olsztynie wraz z poduszkowcem „Anakonda”. Tematem ćwiczeń było ratowanie osób znajdujących się w zimnej wodzie po załamaniu lodu, w ramach ratownictwa podstawowego oraz prowadzenie prac podwodnych pod lodem. Zajęcia składały się z części teoretycznej oraz - co zrozumiałe - z praktycznej, która wypełniła większą część czasu przewidzianego na szkolenie. Cele zostały zrealizowane, a wysiłek włożony w ich realizację na pewno zaowocuje poprawą skuteczności działań prowadzonych przez siły i środki PSP naszego województwa. /tekst: st. kpt. Z. Jarosz; zdj.: asp. sztab. Grzegorz Dziobak; film: JRG Augustów/.

Zobacz film