W styczniu br. na jeziorach Duży Sułtapek i  Czos, Komenda Powiatowa PSP w Mrągowie zorganizowała i przeprowadziła ćwiczenia w zakresie doskonalenia technik ratowania osób tonących w warunkach niskich temperatur. Założono, że pod wędkarzem pęka lód. Osoba postronna, znajdująca się w pobliżu, natychmiast alarmuje straż pożarną. Powiatowe Stanowisko Kierowania PSP dysponuje JRG i OSP Mrągowo. Niska temperatura, nietrzeźwość tonącego, wprowadziły organizm poszkodowanego w stan skrajnego wyziębienia. Za pomocą sań lodowych strażacy ewakuują na brzeg mężczyznę wzywającego pomocy ostatkiem sił. Udzielając niezbędnej pierwszej pomocy, przekazują poszkodowanego przybyłemu na miejsce zdarzenia zespołowi karetki pogotowia. Cała akcja komentowana jest przez zastępcę komendanta, kpt. Andrzeja Prościo i emitowana bezpośrednio na antenie TVP 2. /opracował: kpt. Andrzej Prościo/.