W czwartek, 6 kwietnia 2018 r. dwa zastępy strażaków z KP PSP w Węgorzewie oraz zastęp OSP Budry i OSP Ołownik uczestniczyły w ćwiczeniach  na obiekcie Szkoły Podstawowej w Budrach.

Zgodnie ze scenariuszem ćwiczeń pożar wybuchł w jednym z pomieszczeń na parterze. W wyniku pożaru poszkodowane zostały trzy osoby. Ewakuację uczniów i personelu szkoły przeprowadzono przed przybyciem pierwszych zastępów straży. Strażacy ugasili pożar, następnie przewietrzyli i przeszukali pomieszczenia szkoły w których odnaleźli trzy osoby poszkodowane. Po ewakuowaniu ich na zewnątrz budynku została udzielona im pomoc przedmedyczna. Głównym celem ćwiczeń było doskonalenie ewakuacji z budynku szkoły w sytuacji kryzysowej oraz doskonalenie działań strażaków podczas prowadzenia działań ratowniczo – gaśniczych. W ramach ćwiczeń strażacy zapoznali się również z rozmieszczeniem pomieszczeń w budynku szkoły. Aby ćwiczenia wyglądały wiarygodnie, zastosowano środki pozoracji w postaci dymu teatralnego i pozorantów. Ćwiczenia zakończono pokazem sprzętu strażackiego.

Tekst. st. asp. T. Grunwald, zdj: asp.sztab. R. Palczewski