W komendzie powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie trwa szkolenie podstawowe dedykowane dla strażaków ochotników, którzy chcą czynnie uczestniczyć w życiu jednostki OSP i uczestniczyć w działaniach ratowniczych.

Kilkanaście osób od czerwca uczestniczy w procesie szkoleniowym poznając tajniki wiedzy strażaka – ochotnika. Kandydaci szkolenia to nowi członkowie, którzy zasilili szeregi jednostek OSP i chcą stanowić skład osobowy jednostek operacyjno – technicznych. Większość zajęć realizowana jest w formie ćwiczeń praktycznych z wykorzystaniem sprzętu, pojazdów znajdujących się na wyposażeniu Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP w Braniewie oraz przy czynnym udziale strażaków PSP. Uczestnicy szkolenia zapoznają  się z zasadami i technikami używania sprzętu pożarniczego, zasadami bhp oraz realizują ćwiczenia praktyczne w ramach szkolenia.

Zakończenie szkolenia zaplanowano w bieżącym miesiącu.

Opracował: mł. bryg. Ireneusz Ścibiorek oficer prasowy KP PSP w Braniewie