W dniu 08.12.2009 r. Komenda Powiatowa PSP w Mrągowie, przy współudziale służb ratowniczych Policji i Pogotowia Ratunkowego, przeprowadziła ćwiczenia na obiekcie budynku Administracyjnego Szpitala Powiatowego w Mrągowie. Kilka minut po godz. 8.00 dyspozytor PSP przyjął zgłoszenie o zadymieniu na II piętrze w budynku Administracyjnym Szpitala Powiatowego w Mrągowie. W chwili powstania zagrożenia w budynku przebywało 50 osób. Po ogłoszeniu alarmu, przeprowadzono ewakuację i stwierdzono, że jedna osoba prawdopodobnie nie opuściła budynku. Na miejsce zdarzenia zadysponowano trzy pojazdy ratownicze JRG Mrągowo: GCBA 5/40, GBART 2,5/40, SHD 25 oraz zespół Pogotowia Ratunkowego i patrol Policji( zabezpieczający drogę dojazdową do miejsca zdarzenia).Po przyjeździe na miejsce zdarzenia okazało się, że na II piętrze w pomieszczeniu serwerowi powstał pożar, a gęsty dym wypełnił cała kondygnację.Zadaniem przybyłych strażaków było: dotarcie do osoby poszkodowanej oraz jej ewakuacja, udzielenie I pomocy przedmedycznej oraz przekazanie poszkodowanej zastępowi Pogotowia Ratunkowego, zlokalizowanie źródła zadymienia, ugaszenie pożaru, przeszukanie pomieszczeń oraz oddymienie obiektu.Po blisko 25 minutowej akcji cele ćwiczeń zostały osiągnięte.