W poniedziałek, 29 maja strażacy z komendy powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie przeprowadzili ćwiczenia podczas których odbyła się ewakuacja osób przebywających w budynku Gimnazjum nr I w Braniewie.

W poniedziałek, 29 maja strażacy z komendy powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie przeprowadzili ćwiczenia podczas których odbyła się ewakuacja osób przebywających w budynku gimnazjum nr I w Braniewie. Scenariusz ćwiczeń zakładał pożar w jednej z sal lekcyjnych. Jeszcze przed przybyciem na miejsce strażaków dyrekcja szkoły ogłosiła alarm i przeprowadziła ewakuację osób z budynku szkoły. Strażacy oprócz gaszenia pozorowanego pożaru, musieli przeszukać silnie zadymione pomieszczenia oraz dotrzeć do osoby poszkodowanej, która została w jednej z sal lekcyjnych. Ewakuacja osoby poszkodowanej, udzielenie pierwszej pomocy, praca z wykorzystaniem aparatów powietrznych, sprawdzenie i oddymienie pomieszczeń lekcyjnych oraz ciągów ewakuacyjnych to zadania, które musieli wykonać obecni na miejscu ćwiczeń strażacy. Zmagania ratowników oraz przebieg ewakuacji obserwował Dyrektor placówki edukacyjnej.

Opracował/Foto: mł. bryg. Ireneusz Ścibiorek – oficer prasowy KP PSP w Braniewie