W dniach od 25.02 do 24.04.2017 r.  w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lidzbarku Warmińskim odbyło się szkolenie podstawowe strażaków ratowników OSP.

W szkoleniu wzięli udział strażacy z jednostek powiatu lidzbarskiego tj. OSP Rogóż, Kiwity, Żegoty Orneta, Mingajny oraz Henrykowo. W sumie do kursu przystąpiło dwadzieścia siedem osób z czego do końca dobrnęło i pozytywnie zaliczyło egzamin dwudziestu pięciu uczestników wśród których było siedem pań . Szkolenie trwało dwa miesiące i odbywało się w systemie weekendowym. Dziękuję za trud i poświęcony czas, wierzę że będziecie wsparciem w macierzystych jednostkach, dodatkowo cieszy fakt ,że nasze szeregi zasilają dziewczyny – podsumował komendant powiatowy PSP w Lidzbarku Warmińskim st. kpt. Marek Pasławski który wraz ze swoim zastępcą bryg. Rafałem Szymukowiczem dokonał uroczystego wręczenia zaświadczeń.

tekst; mł.kpt.Tomasz Gowkielewicz   ;  zdjęcia asp.Przemysław Łatacz