Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów images/stories/Zdarzenia/20091124184605 oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Ze względu na charakter obiektu na miejsce zdarzenia zadysponowano znaczne siły i środki Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie, WSP oraz OSP. Dodatkowo miejsce prowadzenia działań /drogi dojazdowe/ były zabezpieczane przez funkcjonariuszy Policji. W wyniku pożaru dwie osoby zostały poszkodowane /siostra zakonna oraz konserwator obiektu/. Ratownicy po odnalezieniu poszkodowanych osób ewakuowali je na zewnętrz obiektu gdzie zostały przekazane dla zespołu Pogotowia Ratunkowego. Zadaniem obecnych na miejscu pozorowanego pożaru ratowników było: dodarcie do źródła ognia, zlokalizowanie pożaru, przeszukanie pomieszczeń poddasza oraz pozostałych kondygnacji, odnalezienie osób poszkodowanych, udzielenie pomocy, zbudowanie zaopatrzenia wodnego zarówno z miejskiej sieci hydrantowej jak również z rzeki Pasłęki. Punkt czerpania wody z rzeki Pasłęki w pobliżu ulicy Botanicznej wymagał od ratowników rozwinięcia linii wężowej W110 na długości około 700 metrów oraz wykorzystania dwóch motopomp pożarniczych. Dodatkowo ratownicy podczas działań wykorzystali dwa podnośniki hydrauliczne. W ćwiczeniach na obiekcie klasztoru, które trwały około 90 minut uczestniczyło dziewięć pojazd ratowniczych oraz 32 ratowników. Dodatkowo Policja, Pogotowie Ratunkowe, Wodociągi Miejskie, które na czas ćwiczeń zwiększyły ciśnienie w sieci hydrantowej, przedstawiciele Starostwa Powiatowego oraz Urzędu Miasta. To kolejne ćwiczenia zrealizowane na terenie miasta Braniewa w których uczestniczą służby i podmioty ratownicze z terenu miasta Braniewa.

{gallery}Zdarzenia/20091124184605/{/gallery}

{gallery}/images/stories/Zdarzenia/20091124184605/{/gallery}