altSprzyjająca pogoda sprawia, że braniewscy strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie wykorzystują wolny czas pomiędzy wyjazdami do akcji na ćwiczenia praktyczne realizowane na terenie i obiektach KP PSP z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu.

Scenariusz ćwiczeń zakładał obrażenia osób poszkodowanych w wyniku upadku na dach, brak możliwości zejścia z dachu z wykorzystaniem ciągu komunikacyjnego. Dodatkowo ratownicy ćwiczyli usuwanie skutków pozorowanych zdarzeń komunikacyjnych – wypadek drogowy z udziałem pojazdu osobowego w którym jedna osoba była poszkodowana. Oprócz udzielenia pomocy medycznej dla osoby poszkodowanej /pozorant/ ratownicy wykonali zabezpieczenie uszkodzonego pojazdu, dokonali stabilizacji auta, zabezpieczyli poduszkę powietrzną kierowcy, która nie została uruchomiona w chwili wypadku. Dodatkowo w listopadzie zaplanowano przeprowadzenie ćwiczeń na obiektach zewnętrznych znajdujących się na terenie miasta Braniewa z wykorzystaniem znacznym sił i środków podmiotów ratowniczych. Są to obiekty o szczególnym znaczeniu na terenie miasta a przeprowadzone ćwiczenia pozwolą na poznanie obiektów przez ratowników.