W dniach od 20.08 do 10.10.2016 r.  w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lidzbarku Warmińskim odbyło się szkolenie podstawowe strażaków ratowników OSP .

W szkoleniu wzięli udział strażacy z jednostek powiatu lidzbarskiego z terenu gminy Lidzbark Warmiński oraz gminy Kiwity tj. OSP Rogóż, Runowo, Stryjkowo, Lidzbark Warmiński, Kiwity i Żegoty. W sumie do kursu przystąpiło dwadzieścia osób z czego do końca dobrnęło i pozytywnie zaliczyło egzamin siedemnastu uczestników wśród których były też dwie panie. Szkolenie trwało dwa miesiące i odbywało się w systemie weekendowym. Dziękuję za trud i poświęcony czas, wierzę że będziecie wsparciem w macierzystych jednostkach – podsumował komendant powiatowy PSP w Lidzbarku Warmińskim st. kpt. Marek Pasławski który wraz ze swoim zastępcą bryg. Rafałem Szymukowiczem dokonał uroczystego wręczenia zaświadczeń.

tekst i zdjęcia;  mł.kpt.Tomasz Gowkielewicz