Strażacy rozpoczęli kolejną edycję spotkań w przedszkolach. Podczas kolejnych spotkań z dziećmi rozmawiali o pracy strażaków - o tym, kim jest strażak, na czym polega jego służba, jak należy postępować, aby być bezpiecznym w przedszkolu, domu i na ulicy. Omówili także zagrożenia związane z wydzielanie się tlenku węgla potocznie zwanym „czadem”.

Podczas spotkań strażacy prezentowali stroje, w jakich ratują, niosą pomoc osobom poszkodowanym, a także mówili o tym, jak należy postąpić w przypadku zauważenia pożaru, niebezpieczeństwa. Wyjaśnili, jak należy przekazać informację do służb ratowniczych, do czego służą telefony alarmowe oraz jak należy czytać wiszące kolorowe tabliczki na ścianach w przedszkolu.

Przybliżenie dzieciom właściwych zachowań, umożliwi im łatwiejsze zrozumienie, jak należy postępować w przypadkach zauważenia zagrożenia oraz jakie służby i w jaki sposób należy poinformować, a także jak należy bronić się przed cichym zabójcą zwanym potocznie „czadem”.

Dzięki wsparciu Panów Burmistrzów i Dyrekcji placówek, każdy z maluszków otrzymał broszurkę do kolorowania

/tekst, fot. kpt. Józef Baranowski, fot. pracownicy przedszkoli/