W środę, 11 maja 2016 r. dwa zastępy straży z KP PSP w Węgorzewie oraz zastęp wojskowej straży pożarnej  i OSP Perły uczestniczyły w ćwiczeniach  na obiekcie ZOL w Rudziszkach.

Scenariusz ćwiczeń zakładał, iż pożar wybuchł w pomieszczeniach piwnicznych szpitala w wyniku czego zostały poszkodowane dwie osoby. W chwili dojazdu zastępów straży na miejsce zdarzenia personel szpitala  wraz z pacjentami znajdował się na zewnątrz budynku. Strażacy zlokalizowali i ugasili pożar, a następnie przewietrzyli i przeszukali pomieszczenia, w których odnaleźli dwie osoby poszkodowane. Po ewakuowaniu ich na zewnątrz budynku została udzielona im pomoc przedmedyczna. Głównym celem ćwiczeń było doskonalenie ewakuacji w sytuacji kryzysowej oraz doskonalenie działań strażaków podczas prowadzenia działań ratowniczo – gaśniczych. Aby ćwiczenia wyglądały wiarygodnie, zastosowano środki pozoracji w postaci dymu teatralnego i pozorantów.

Tekst./zdj st. asp. T. Grunwald