W dniach 12-15 marca br. w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lidzbarku Warmińskim odbył się kurs z zakresu ratownictwa technicznego.

W szkoleniu wzięli udział strażacy z jednostek powiatu lidzbarskiego tj. OSP Lubomino, Wilczkowo, Henrykowo, Runowo, Mingajny, Kiwity i Żegoty. Trzydniowe szkolenie zwieńczone było egzaminem który składał się z części teoretycznej ( test) oraz z praktycznej. Działania ze specjalistycznym sprzętem prowadzone były na złomowisku przy ul. Kolejowej. W sumie z  wynikiem pozytywnym dwuetapowy egzamin zaliczyło 18 ratowników. Uroczystego wręczenia zaświadczeń dokonali komendant powiatowy PSP w Lidzbarku Warm. st. kpt. Marek Pasławski oraz z-ca komendanta mł. bryg. Rafał Szymukowicz.

tekst; mł. kpt. Tomasz Gowkielewicz   zdjęcia; mł.asp. Przemysław Łatacz