W dniach 16-18 lutego br. na terenie Nadleśnictwa Wichrowo lidzbarscy strażacy pod okiem instruktorów z miejscowego nadleśnictwa uczestniczyli w warsztatach szkoleniowych poświęconych wycince oraz okrzesywaniu drzew.

Podczas trzydniowych zajęć przeszkolonych zostało osiemnastu strażaków. Szkolenie obejmowało zagadnienia związane z przestrzeganiem zasad bhp podczas pracy pilarką do drewna  w warunkach trudnych,  czyli przy  okrzesywaniu a także obalaniu drzew. Strażacy poznali również  właściwe  techniki operowania pilarkami w  ww. sytuacjach. W związku z mnogością zdarzeń związanych z usuwaniem drzew w skutek silnych wiatrów, a także innych anomalii pogodowych, ćwiczenia w tym zakresie są jak najbardziej zasadne.  - Za długoletnią, bardzo dobrą współpracę  z leśnikami i umożliwienie przeprowadzenia ćwiczeń na obszarach leśnych jesteśmy niezmiernie wdzięczni – podsumował komendant powiatowy PSP w Lidzbarku Warm. st.kpt.Marek Pasławski.

tekst i zdjęcia;   mł.kpt.Tomasz Gowkielewicz