W dniu 22 grudnia 2015 r.  w Zajeździe Piękna Góra Rudziewicz, zostały przeprowadzone ćwiczenia komendanta powiatowego pk. „Kolej krzesełkowa – 2015”.

Manewry miały na celu głównie doskonalenie umiejętności ratowników podczas ewakuacji osób poszkodowanych z kolei krzesełkowej przy pomocy drabin pożarniczych oraz wypracowanie optymalnych rozwiązań taktycznych podczas zdarzeń w związku z awarią kolei krzesełkowej. Ćwiczenia praktyczne zostały poprzedzone szkoleniem teoretycznym w formie prezentacji multimedialnej o temacie „Ewakuacja kolei linowej krzesełkowej z wykorzystaniem drabin  pożarniczych” oraz instruktarzem z zakresu podstawowych węzłów przydatnych przy tego rodzaju działaniach.

W ćwiczeniach brały udział 4 zastępy z JRG PSP w Gołdapi, WSP z JW 4808, OSP Górne, OSP Grabowo oraz obserwatorzy z KP PSP w Mrągowie.

/tekst: mł.kpt. Michał Herman, zdjęcia: st.kpt. Andrzej Jabłoński/