W piątek, 16 października na terenie Nadleśnictwa Bartoszyce (leśnictwo Kamieniec) przeprowadzone zostały międzypowiatowe ćwiczenia Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Bartoszycach pod nazwą "Kamieniec 2015".

W tegorocznych ćwiczeniach strażacy musieli zmierzyć się z pożarem lasu, który rozprzestrzenił się na pow. ok. 5 hektarów oraz z koniecznością zorganizowania zaopatrzenia wodnego z hydrantów oddalonych o kilka kilometrów od miejsca pożaru. Dodatkowym założeniem ćwiczeń było udzielenie kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym, znajdującym się w miejscu, gdzie wybuchł pożar oraz udzielenie pomocy osobom, które doznały urazów w trakcie ścinki drzew.

W ćwiczeniach uczestniczyło 45 strażaków, w tym 10 zastępów straży pożarnej z powiatu bartoszyckiego (JRG Bartoszyce, OSP Bisztynek, OSP Sątopy, OSP Troszkowo, OSP Galiny, OSP Sępopol), 2 zastępy z powiatu olsztyńskiego (OSP Kolno, OSP Lutry) oraz 1 zastęp z powiatu kętrzyńskiego (OSP Reszel). W ćwiczeniach udział wzięli również pracownicy Nadleśnictwa Bartoszyce. /tekst: kpt. Piotr Kowalski, zdjęcia: Justyna Kobryń/