W niedzielę 9 sierpnia strażacy Państwowej Straży Pożarnej z Lidzbarka Warmińskiej preprowadzili ćwiczenia z zakresu ratownictwa wodnego na kapielisku miejskim( Jezioro Wielochowskie)

W ramach działań profilaktyczno – prewencyjnych zmierzających do zapewnienia bezpiecznego wypoczynku dzieci i młodzieży  nad wodą, Państwowa Straż Pożarna w Lidzbarku Warmińskim zaprezentowała w formie ćwiczeń pokaz ratownictwa wodnego. Ćwiczenia odbyły się na kąpielisku miejskim (Jezioro Wielochowskie). Poprzedziły organizowany przez OSiR  maraton pływacki. Działania strażaków polegające na uratowaniu osoby tonącej obejmowały:

- techniki ratownicze prowadzone w wodzie przy użyciu łodzi

- ewakuację osoby zagrożonej do brzegu

- udzielenie pierwszej pomocy przedmedycznej( prowadzenie resuscytacji krążeniowo   – oddechowej)

Dodatkowo na plaży przygotowano stanowisko szkoleniowe dla widzów z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej( na fantomie).

tekst; mł.kpt.Tomasz Gowkielewicz      zdjęcia;  st.sekc.Piotr Michmiel