W czwartek, 19 marca 2015 r. dwa zastępy strażaków z KP PSP w Węgorzewie oraz zastęp OSP Budry i OSP Ołownik uczestniczyły w ćwiczeniach  na budynku kościoła parafialnego w Olszewie Węgorzewskim w gm. Budry. Scenariusz ćwiczeń zakładał pojawienie się ognia na klatce schodowej prowadzącej na chór kościoła. W wyniku pożaru zostały poszkodowane dwie osoby, w tym jeden z ratowników.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia i rozmowie z proboszczem ratownicy ruszyli do działań. Pożar na szczęście został szybko zlokalizowany i ugaszony. W trakcie przeszukiwania pomieszczeń kościoła ratownicy odnaleźli jedną osobę poszkodowaną. Po bezzwłocznej ewakuacji na zewnątrz budynku została udzielona jej pomoc przedmedyczna tak, jak i strażakowi, który uległ niegroźnemu wypadkowi podczas działań. Głównym celem ćwiczeń było doskonalenie prowadzenia działań ratowniczo–gaśniczych. Aby ćwiczenia wyglądały wiarygodnie, zastosowano środki pozoracji w postaci dymu teatralnego i pozoranta.

tekst: Asp. T. Grunwald, zdj.: kpt. W. Żebrowski