W dniu 7 listopada 2014 r. ok. godz.9.00 w hali produkcyjnej zakładu Polmlek przy ul. Topolowej  w wyniku zwarcia silnika znajdującego się w ciągu technologicznym doszło do zapalenia się mleka w proszku.

Pożar rozprzestrzeniał się na całą instalację. W hali w chwili wybuchu pożaru znajdowało się sześć osób. Cztery osoby wyszły z obiektu przed przybyciem Straży Pożarnej, dwie znajdowały się w środku.

Tak wstępnie przedstawiał się scenariusz ćwiczeń Komendanta Powiatowego PSP w Lidzbarku Warmińskim. W dalszej części ćwiczenie wymagało podjęcia działań z zakresu ratownictwa chemicznego. Podczas prowadzenia działań ratowniczo–gaśniczych na terenie zakładu dochodzi do uszkodzenia beczki z wodorotlenkiem sodu. W trakcie transportu przez nieostrożność kierowcy wózka widłowego upada jedna z beczek i ulega rozszczelnieniu. Na miejsce zdarzenia zadysponowane zostają trzy zastępy z lidzbarskiej jrg GBARt 2/20, GBARt 2,5/25,SHD 23 ,następnie w dalszej kolejności zastęp z OSP Rogóż, a także zastępy z OSP Kiwity i OSP Żegoty.

Strażacy ugasili pożar, ewakuowali dwie nieprzytomne osoby, które przekazali zespołowi ratownictwa medycznego. Natomiast przy epizodzie chemicznym wyznaczona została strefa, dokonano w niej pomiarów. Następnie ratownicy w ubraniach gazoszczelnych ewakuowali osobę poszkodowaną ze strefy niebezpiecznej, zabezpieczyli wyciek i dokonali przepompowania niebezpiecznej substancji do nowej beczki. Głównym celem ćwiczeń było doskonalenie metod działania oraz technik ratowniczych podczas zdarzeń w obiektach produkcyjnych. Bacznym obserwatorem ćwiczeń był dyrektor techniczny zakładu Polmlek oraz pracownik ds. zarządzania kryzysowego z urzędu miasta.