W czwartek, 6 listopada 2014 r. zastęp  straży z KP PSP w Węgorzewie oraz zastęp OSP Budry i OSP Ołownik uczestniczyły w ćwiczeniach  na obiekcie Urzędu Gminy w Budrach. Scenariusz ćwiczeń zakładał, pożar sali konferencyjnej w wyniku którego zostały poszkodowane dwie osoby.

W chwili dojazdu zastępów straży na miejsce zdarzenia pracownicy urzędu znajdowali się na zewnątrz budynku. Strażacy ugasili pożar, następnie przewietrzyli i przeszukali pomieszczenia w których odnaleźli dwie osoby poszkodowane. Po ewakuowaniu ich na zewnątrz budynku została udzielona im pomoc przedmedyczna. Głównym celem ćwiczeń było doskonalenie ewakuacji w sytuacji kryzysowej oraz doskonalenie działań strażaków podczas prowadzenia działań ratowniczo – gaśniczych. Żeby ćwiczenia wyglądały wiarygodnie, zastosowano środki pozoracji w postaci dymu teatralnego i pozorantów.

/tekst: asp. Tomasz Grunwald; zdjęcia kpt. Wojciech Żebrowski/