W środę, 8 października 2014 r. zastęp  straży z KP PSP w Węgorzewie oraz zastępy OSP Perły, OSP Węgielsztyn i Wojskowej Straży Pożarnej z JW 2568 uczestniczyły w ćwiczeniach  na obiekcie szkoły podstawowej w Węgielsztynie. Scenariusz ćwiczeń zakładał, pożar pomieszczenia biblioteki w wyniku którego zostały poszkodowane trzy osoby.

W chwili dojazdu zastępów straży na miejsce uczniowie i personel szkoły znajdowali się na zewnątrz budynku. Strażacy ugasili pożar, następnie przewietrzyli i przeszukali pomieszczenia, w których odnaleźli trzy osoby poszkodowane. Po ewakuowaniu ich na zewnątrz budynku została udzielona im pomoc przedmedyczna. Głównym celem ćwiczeń było doskonalenie ewakuacji z budynku szkoły w sytuacji kryzysowej oraz doskonalenie działań strażaków podczas prowadzenia działań ratowniczo–gaśniczych. Żeby ćwiczenia wyglądały wiarygodnie, zastosowano środki pozoracji w postaci dymu teatralnego i pozorantów.

/tekst: mł.asp. Ewa Pietrzak; zdjęcia st. sierż. Krzysztof Puczydłowski/