W sobotę, 25 stycznia przy prawie 18.stopniowym mrozie strażacy z OSP brali udział w treningu praktycznym w komorze dymowej Ośrodka Szkolenia KW PSP w Olsztynie.

Do udziału w ćwiczeniu wyznaczonych zostało 8 strażaków z 4 jednostek OSP włączonych do ksrg. Wykonanie zadania polegało najpierw na "rozgrzewce"  w siłowni w pełnym ekwipunku z aparatem powietrznym na plecach, a następnie na pokonaniu jednej z trzech tras wewnatrz komory, pełnej przeróżnych barier i przeszkód technicznych oraz całkowitego zadymienia połączonego z efekktami dzwiękowo-świetlnymi, które to spododowały u ćwiczących gigantyczny wzrost adrenaliny. Jednak nasi druhowie poradzili sobie z tymi przeszkodami w sposób łatwy, a to dzięki doświadczeniu pracy w aparatach ochrony dróg oddechowych nabytemu w realinych działaniach i ćwiczeniach na kursach i szkoleniach. Wszyscy strażący byli  zachwyceni możliwością uczestnictwa w treningu w komorze i juz dopytują o nastepne terminy ćwiczeń. Dziękujemy wykładowcom i instruktorom Ośrodka Szkolenia KW PSP w Olsztynie za sprawne przeprowadzenie treningu.

/Foto: KP PSP Bartoszyce, tekst: asp. sztab. Stanisław Dąbkowski/