W środę, 18 grudnia br. o godzinie 10.00, dyżurny operacyjny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Węgorzewie odebrał zgłoszenie o pożarze w węgorzewskim Zespole Szkół Ogólnokształcących.

Na miejsce zostały zadysponowane dwa zastępy strażaków z jrg Węgorzewo oraz zastępy OSP Perły i Wojskowej Straży Pożarnej. W chwili dojazdu na miejsce pożaru uczniowie i pracownicy znajdowali się na zewnątrz budynku. Pożar, który wybuchł w piwnicy, strażacy ugasili, następnie przewietrzyli budynek i przeszukali pomieszczenia szkoły.

W wyniku pożaru zostały poszkodowane trzy osoby - ewakuowano je na zewnątrz szkoły, gdzie udzielono im pomocy medycznej.

To nie był prawdziwy pożar, tylko ćwiczenia Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej. Głównym celem ćwiczeń było doskonalenie ewakuacji z budynku szkoły w sytuacji kryzysowej. Aby ćwiczenia wyglądały wiarygodnie, zastosowano środki pozoracji w postaci dymu teatralnego i pozorantów.

/tekst: mł. asp. Ewa Pietrzak, zdjęcia: st.asp. Radosław Palczewski/