W dniu 10 maja 2013 roku, rozkazem Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej, nadano kwalifikacje nurka–instruktora mł. asp. Grzegorzowi Szostkowi, który równocześnie został wyznaczony do prowadzenia szkoleń kwalifikacyjnych i doskonalących organizowanych przez Państwową Straż Pożarną w 2013 roku.

W dniach 13-24 maja br. Grzegorz Szostek wziął udział w centralnym szkoleniu młodszych nurków w Bornem Sulinowie, gdzie pełnił po raz pierwszy funkcję instruktora.

Mł. asp. Grzegorz Szostek na co dzień pełni służbę w Komendzie Powiatowej w Mrągowie,  nurkuje od 2003 roku, oprócz uprawnień nurkowych związanych ze służbą, posiada on uprawnienia cywilne instruktora płetwonurkowania KDP/CMAS, instruktora nurkowania w suchych  skafandrach, pod lodem, wrakowo-morskiego, a także jest płetwonurkiem trimiksowym.

Kolejny nurek–instruktor w woj. warmińsko-mazurskim przyczyni się do  sprawniejszej realizacji szkoleń kwalifikacyjnych z zakresu specjalistycznego ratownictwa wodnego, a tym samym szybszego osiągnięcia gotowości operacyjnej Specjalistycznych Grup Ratownictwa Wodno–Nurkowego z naszego województwa.

/oprac.: st.sekc. Mariusz Zakrzewski/