27 maja br.  o godzinie 10.00 dyspozytor powiatowego stanowiska kierowania PSP w Węgorzewie odebrał zgłoszenie o pożarze w Zespole Szkół w Radziejach. Na miejsce zostały zadysponowane trzy zastępy straży z jrg w Węgorzewie oraz zastępy OSP Perły, Radzieje, Węgielsztyn i Guja.

W chwili dojazdu na miejsce pożaru uczniowie i pracownicy szkoły znajdowali się na zewnątrz budynku. Strażacy ugasili pożar, który wybuchł w korytarzu na pierwszej kondygnacji, następnie przewietrzyli i przeszukali pomieszczenia szkoły. W wyniku pożaru zostały poszkodowane trzy osoby, które ewakuowano na zewnątrz budynku, gdzie została udziela im pomoc medyczna.

To nie był prawdziwy pożar tylko koncentracja gminna jednostek OSP gminy Węgorzewo na obiekcie, głównym celem było doskonalenie ewakuacji z budynku szkoły podczas sytuacji kryzysowych. Żeby ćwiczenia wyglądały wiarygodnie, zastosowano środki pozoracji w postaci dymu teatralnego i pozorantów.

/tekst: mł.ogn. Ewa Pietrzak; zdjęcia mł.kpt. Wojciech Żebrowski/