W dniach 22-24 maja zostały przeprowadzone ćwiczenia taktyczno-bojowe dla zmian służbowych jrg Ostróda i Morąg.

Zmiany służbowe jrg Ostróda ćwiczyły w zakładzie Wagon Service Ostróda. Założeniem był pożar w pomieszczeniu na ostatnim piętrze, a ogień przez drewniane okno rozprzestrzenił się na dach, brakuje jednego z pracowników. Celw do osiągnięcia: podanie prądów wody do wewnątrz, odnalezienie poszkodowanego pracownika, podanie wody z podnośnika na dach i ograniczenie rozprzestrzeniania się pożaru oraz organizacja zaopatrzenia wodnego.

Dla strażaków z Morąga oraz OSP Miłakowo i OSP Boguchwały ćwiczenia przeprowadzono w obiektach Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Miłakowie. Przez nieumiejętne i niedozwolone obchodzenie się z zapałkami, jeden z uczniów doprowadził do powstania pożaru w szatni szkoły. Sprawca pożaru podjął nieudolną próbę jego gaszenia, natomiast pozostali uczniowie w panice uciekli z szatni. Zadaniem strażaków byłyo: lokalizacja oraz ugaszenie pożaru, poszukiwanie 2 zaginionych osób i ewakuacja ze strefy zagrożonej, udzielanie kwalifikowanej pierwszej pomocy.

Dodatkowo, ratownicy zapoznawali się  z zagrożeniami występującymi na terenie obiektów, praktycznie sprawdzili możliwości sprzętowe oraz praktyki ratownicze, doskonalili działania ratownicze w strefie zagrożenia i zasady łączności na miejscu akcji, sprawdzali współdziałanie jednostek PSP z OSP.

/tekst: P. Wlazłowski, zdjęcia: P. Wlazłowski, K. Krajewski/