We wtorek, 30 października kilka minut po godzinie 13:00, braniewscy strażacy przeprowadzili ćwiczenia taktyczno–bojowe w hali magazynowej zakładu produkcji mebli OKMED przy ulicy Kolejowej.

Scenariusz ćwiczeń zakładał powstanie pożaru w części hali magazynowej, która bezpośrednio przylega do pomieszczeń produkcyjnych. Zadaniem strażaków było dotarcie do źródeł ognia, przeszukanie pomieszczeń oraz odnalezienie osób poszkodowanych -  pracowników, którzy ucierpieli w trakcie pożaru. Wielkość hal magazynowej i produkcyjnej oraz ilość zgromadzonych gotowych wyrobów nie ułatwiała pracy przybyłym na miejsce pozorowanego pożaru strażaków. W ćwiczeniach uczestniczyli strażacy z Państwowej Straży Pożarnej, Wojskowej Straży Pożarnej oraz ochotnicy z jednostek: OSP Braniewo i OSP Frombork. Po ćwiczeniach strażacy zapoznali się z obiektami należącymi do firmy OKMED. Kilka dni wcześniej braniewscy strażacy. korzystając ze sprzyjającej pogody. przeprowadzili ćwiczenia doskonalące na obiekcie Szkoły Podstawowej nr 5 w Braniewie. Oprócz realizacji ćwiczeń przez ratowników ocenie poddano ewakuację personelu i uczniów z zachowaniem obowiązujących procedur ratowniczych. Kolejna ewakuacja młodzieży miała miejsce w Zespole Szkół Budowlanych w Braniewie.

/st. kpt. I. Ścibiorek/