W dniach 23-25 stycznia ełccy strażacy przećwiczyli zasady ratowania ludzi, pod którymi załamał się lód.

Od kilku dni, na skutek nocnych przymrozków, jeziora w powiecie ełckim zaczynają pokrywać się cienką warstwą lodu. Ćwiczenia jakie zostały przeprowadzone na trzech zmianach służbowych polegały na próbie dotarcia do wirtualnych poszkodowanych, którzy znajdowali się kilkaset metrów od brzegu. Tego typu działania należą do najcięższych, gdyż lód jest jeszcze zbyt słaby, aby wytrzymał pod saniami lodowymi z ratownikami, a na tyle mocny, aby w przybrzeżnej części utrzymał dorosłego człowieka.

Przestrzegamy wszystkich amatorów wędrówek, szczególnie wędkarzy, przed zbyt wczesnym wchodzeniem na zamarznięte jeziora. Żadna, nawet największa złowiona ryba nie jest cenniejsza od ludzkiego życia.

/mł. kpt. J.Pieszko/