W dniach 5-7 grudnia b.r. zmiany służbowe z jrg nr 1 w Ostródzie przeprowadziły ćwiczenia praktyczne na terenie obiektów Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej przy ul. Sienkiewicza w Ostródzie.

Ćwiczenia miały na celu zapoznanie strażaków z profilem opieki realizowanej na terenie obiektu oraz, w praktyczny sposób, sprawdzenie zasad prowadzenia ewakuacji w przypadku zagrożenia. Przy założeniu pożaru w kotłowni, strażacy musieli w pierwszej kolejności sprawdzić czy w zagrożonych pomieszczeniach znajdują się osoby poszkodowane. Okazało się że w jedna osoba nie mogła wydostać się z pomieszczeń objętych pożarem. Celem strażaków było odnalezienie i ugaszenie pozorowanego źródła pożaru, odnalezienie i ewakuacja osoby zaginionej oraz udzielenie poszkodowanej kwalifikowanej pomocy medycznej. Podczas ćwiczenia sprawdzono sposoby wykonania przez strażaków poszczególnych założeń, umiejętność stosowania i znajomość procedur. Na koniec ćwiczeń omówiono ich przebieg oraz zapoznano strażaków z obiektem.

/oprac: P. Wlazłowski/