We wtorek, 17.10.2011r., na terenie aeroklubu olsztyńskiego /Olsztyn ul. Sielska/ odbyło się praktyczne szkolenie z wykorzystaniem śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego /LPR/ Eurocopter EC 135.

W szkoleniu uczestniczyli strażacy Państwowej Straży Pożarnej z: KP PSP w Braniewie, KP PSP w Iławie, KP PSP w Szczytnie, KP PSP w Ostródzie - łącznie 29 strażaków. Szkolenie z ramienia KW PSP w Olsztynie prowadzili st. kpt. Cezary Kalinowski oraz instruktor z LPR w Olsztynie.

Strażacy przećwiczyli sprowadzanie jednostki latającej na wyznaczonym lądowisku /znaki gestowe/. Dodatkowo wykorzystano sprzęt oświetleniowy oraz pojazdy służbowe do przygotowania lądowiska w warunkach nocnych. Zajęcia praktyczne to również doskonała okazja aby zapoznać się z wyposażeniem i parametrami technicznymi jednostki latającej Eurocopter EC 135. To ostatnie szkolenie praktyczne, w którym uczestniczyli braniewscy strażacy z KP PSP. W chwili obecnej wszyscy strażacy uczestniczący w zdarzeniach posiadają przeszkolenie z zakresu współpracy i współdziałania z Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym.

/st. kpt. I. Ścibiorek/